Artur Górski
Artur Górski jest polskim dziennikarzem oraz pisarzem. Autor ten wydaje swoje książki od drugiej połowy lat 80., jednak ogromny rozgłos przyniosły mu dopiero późniejsze bestsellerowe publikacje, w których w rozmowach z najbardziej znanym polskim świadkiem koronnym, Jarosławem Sokołowskim
Czytaj dalej- Sortowanie: Według popularności
Artur Górski
Artur Górski jest polskim dziennikarzem oraz pisarzem. Autor ten wydaje swoje książki od drugiej połowy lat 80., jednak ogromny rozgłos przyniosły mu dopiero późniejsze bestsellerowe publikacje, w których w rozmowach z najbardziej znanym polskim świadkiem koronnym, Jarosławem Sokołowskim pseudonim „Masa”, obnażył przestępczy świat mafii pruszkowskiej. Były wśród nich m.in. „Masa o kobietach polskiej mafii” oraz „Masa o pieniądzach polskiej mafii”.
Artur Górski urodził się 7 stycznia 1964 roku w Warszawie. Późniejszy pisarz ukończył studia historyczne. W 2011 roku zaczął pełnić funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Focus.Śledczy”. Aktualnie jest natomiast zastępcą redaktora naczelnego w redakcji „Focusa”.
Artur Górski debiutował literacko w 1987 roku. Wtedy to na łamach czasopisma „Akcent” ukazały się fragmenty jego pierwszej powieści pod tytułem „Słońce podziemnych przejść”. Za sprawą kolejnych publikacji Górski zyskał pierwszą rozpoznawalność jako autor: jego druga książka zatytułowana „Z ringu do piekła” została bestsellerem według periodyku „Wprost”, natomiast trzecia, tj. „Świadek śmierci lustra”, przyniosła mu wyróżnienie wydawnictwa Uraeus.
W 2007 roku została opublikowana pierwsza powieść kryminalna Artura Górskiego – „Al Capone w Warszawie”. Początkowo ukazywała się ona we fragmentach na łamach lokalnego czasopisma „Życie Warszawy”. Ze względu na to, że fabuła książki została ulokowana w realiach polskiej stolicy okresu przedwojennego, władze miasta objęły ją patronatem. Ponieważ powieść „Al Capone w Warszawie” spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników, dwa lata później pojawiła się jej kotynuacja, zatytułowana „Al Capone w Berlinie”.
Dotychczas w swojej bibliografii Artur Górski zgromadził ponad 20 tytułów książkowych. Wyjątkowo płodny okres w jego twórczości rozpoczął się w roku 2011. Wtedy to w sprzedaży ukazały się dwie jego publikacje: „Zemsta Fahrenheita” oraz „Krok do piekła”. W ciągu następnych dwóch lat wydane zostały kolejne dwie pozycje. 2014 rok przyniósł najgłośniejszy tytuł dziennikarza, tj. „Masa o kobietach polskiej mafii”. Niebawem opublikowana została również druga część kontrowersyjnej książki, czyli „Masa o pieniądzach polskiej mafii”. Oba tytuły stały się bestsellerami na polskim rynku czytelniczym, zyskując miano najlepiej sprzedających się książek 2014 roku.
Materiały zebrane w trakcie rozmów z byłym gangsterem należącym do mafii pruszkowskiej, Jarosławem Sokołowskim pseudonim „Masa”, Artur Górski wykorzystał również w kolejnych publikacjach, m.in. „Masa o porachunkach polskiej mafii”, „Masa o bossach polskiej mafii”, a także „Masa o żołnierzach polskiej mafii”.
W dorobku Artura Górskiego można odnaleźć różne gatunki literackie: znajdują się w nim zarówno powieści kryminalne i sensacyjne, jak i publikacje należące do literatury faktu, np. reportaż.
Artur Górski jest również współtwórcą konkursu literackiego, w którym Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w szafie” corocznie przyznaje Nagrodę Wielkiego Kalibru. Wyróżnienie to otrzymuje autor najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej wydanej w minionym roku.
- Sortowanie: Według popularności