Pokaż:
sortuj według:
Pokaż/ukryj filtry
36,90 zł
26,41 zł
 
niedostępna

Andrzej Maleszka urodził się w 1955 roku w Poznaniu. Ukończył filologie polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na tej samej uczelni studiował także teatrologię i jednocześnie pracował w Studenckim Teatrze Nurt.

Jest reżyserem i pracuje w poznańskim Teatrze Nowym. Jest twórcą wielu sztuk teatralnych, filmów i programów telewizyjnych. Był nominowany i nagradzany wieloma nagrodami m.in. nominacją do prestiżowej „Nagrody Emmy” w kategorii produkcja dla dzieci i młodzieży oraz nagrody w ramach festiwalu „Ale Kino!”

Zrealizował ponad 30 filmów telewizyjnych i teatralnych m.in. Mechaniczna Magdalena, Wielkolud, Mama nic, Maszyna zmian, Niebieska Róża. Jego produkcje dla młodzieży są nacechowane elementami fantastyki i odznaczają się innowacyjnym podejściem do tematu. Autor jest znany przede wszystkim z tego, że przeplata elementy realizmu magicznego ze współczesną rzeczywistością.

Jako autor powieści dla młodzieży zaistniał dzięki bardzo popularnemu cyklowi książek Magiczne drzewo. Zanim jednak powstały książki, autor wyreżyserował serial dla młodzieży o tym samym tytule.

Cykl Magiczne drzewo:

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło (2019)

Magiczne drzewo. Tajemnica Mostu (2010)

Magiczne drzewo. Olbrzym (2011)

Magiczne drzewo. Pojedynek (2012)

Magiczne drzewo. Gra (2013)

Magiczne drzewo. Cień smoka (2014)

Magiczne drzewo. Świat Ogromnych (2015)

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie (2016)

Magiczne drzewo. Inwazja (2016)

Magiczne drzewo. Berło (2017)

Magiczne drzewo. Czas robotów (2018).