Informacja
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie

czy na pewno szukasz ""?

Sprawdź, czy słowa zostały wpisane poprawnie lub spróbuj użyć innych słów

Vincent V. Severski to pseudonim Włodzimierza Sokołowskiego. Urodził się w 1956 roku w Warszawie. Jego przodkowie pochodzą z Wilna, gdzie jeszcze przed II Wojną Światową zamieszkiwali dwór w nieistniejącej już wsi Rejszaliszki. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. 26 lat był funkcjonariuszem wywiadu w czasach PRL i III RP. Połowę służby wywiadowczej pełnił poza granicą. Przeszedł szkolenie w Studium Podyplomowym Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadu w Starych Kiejkutach i szkolenie przez CIA w USA. W Agencji Wywiadu doszedł do jednego z najwyższych stanowisk kierowniczych. Zajmował się rozpoznaniem osobowym działalności obcych służb specjalnych prowadzących dywersję ideologiczną skierowaną na Polskę oraz rozpracowaniem NSZZ „Solidarność”. Brał udział w organizacji wyborów w czerwcu 1989 roku. W 1990 roku został zwolniony ze służby wywiadowczej, ale niedługo po tym został ponownie wcielony, a na emeryturę na własną prośbę odszedł w 2007 roku.

Włada kilkoma językami. Według jego relacji brał udział w około 140 misjach w 50 państwach, a za niektóre z nich był nagradzany i odznaczany.

 

Jako pisarz zaistniał w 2011 roku powieścią Nielegalni, powieścią szpiegowską rozgrywającą się we współczesnej Polsce, Rosji, Szwecji, na Białorusi i Ukrainie.

Powieści:

Nielegalni (2011)

Niewierni (2012)

Nieśmiertelni (2014)

Niepokorni (2016)

Zamęt (2018)

 

Copyright 2022 by merlin.pl All right reserved