Informacja
Wszystkie kategorie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie

Hopeless

Hej! Dziś przychodzę do Was z recenzją książki autorki dzięki której pokochałam czytać. Oczywiście mowa tutaj o Colleen Hoover, mojego promyczka, który zawsze jest lekiem na całe zło. Historię Sky i Holdera poznałam już wiele lat temu, jednak dziś dzięki współpracy z księgarnią internetową Merlin mam możliwość przeczytać ją ponownie, tym razem w nowym wydaniu.

I dziś jako dwudziestotrzyletnia dziewczyna nadal jestem tak samo zakochana w tej historii jak osiem lat temu. “Hopeless” opowiada historię młodej dziewczyny o imieniu Sky, która pewnego dnia natyka się w sklepie na przystojnego chłopaka - Deana Holdera. Ten zaczepia Sky, ponieważ kogoś mu przypomina. Dziewczynę z przeszłości, której nie mógł uratować. Ich znajomość już od samego początku będzie wystawiona na próbę. On nie cieszy się dobrą reputacją, uważany jest za niebezpiecznego i agresywnego. Ona nie jest mu jednak dłużna, ponieważ uważana jest za dziewczynę lekkich obyczajów. Czy tą dwójkę coś może połączyć? Czy Holderowi jedynie przewidziało się, że Sky to dziewczyna z jego przeszłości?

Dużo pytań i mało odpowiedzi. Nie bójcie się w środku znajdziecie odpowiedź na nurtujące pytanie. A pierwszym powinno być, takie, dlaczego jeszcze nie znacie tej historii??? Każdy kto nie czytał tej książki powinien jak najszybciej ją nadrobić. Zapytacie dlaczego. Już śpieszę z wyjaśnieniem.

“Hopeless” to nie jest zwykły romans, który narodził się pomiędzy nastolatkami. To bardzo świadoma powieść, która porusza wiele ważnych kwestii. Bohaterowie mimo młodego wieku niosą ze sobą pewien bagaż życiowy. Bagaż, który jest głęboko ukryty w nich. Jednak gdy prawda wychodzi na jaw, będą musieli wyłożyć wszystkie pokłady cierpliwości na stół, aby nie popełnić błędów, które mogą zniszczyć uczucie, które zrodziło się pomiędzy nimi.

Jednak żeby nie było tak poważnie muszę Wam powiedzieć, że mimo tego, iż książka niesie ze sobą wiele wartości i trudnych tematów to za sprawą pióra autorki książkę czyta się bardzo przyjemnie. Lekki styl sprawia, że przez książkę się płynie i nie dostrzeżecie, że to już koniec.
W środku nie brakuje dużej dawki humoru i w dużej mierze to on jest odpowiedzialny za to, że ta historia jest lekka mimo tego, iż niesie ze sobą ogromne brzemię. Będziecie całkowicie rozbrojeni wymianą zdań pomiędzy Sky a Holderem. Co ja mówię, z pewnością wymiany zdań również z mormonem Breckinem również rozśmieszą Was do łez.

Podsumowując w kilku słowach mogę powiedzieć, że “Hopeless” od Colleen Hoover to książka warta uwagi. Zawiera piękną, bardzo romantyczną historię, świetnie wykreowanych bohaterów, dużą dawkę humoru i niespodziewane zwroty akcji. Nie zabraknie dramatów, sekretów i trudnej przeszłości. Nie możecie przejść obok tej książki obojętnie!

Link: https://www.instagram.com/p/CgrhcQhsyF8/

Recenzja przygotowana dla Merlin.pl. 
Autor: @book_coffee_cake

Copyright 2022 by merlin.pl All right reserved