- Strona główna
- »
- Książki
- »
- Dla młodzieży
- »
- Powieść, opowiadania
- »
- Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine
Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: Powieść, opowiadania
Informacja o produkcie
- Nr katalogowy:
- MR08313834
- Okładka:
- Twarda
- Liczba stron:
- 360
- ISBN:
- 978-83-8008-752-1
Opis
Powrót do niezwykłego świata osobliwych dzieci pani Peregrine w piątej części bestsellerowego cyklu. Po „Mapie dni”, która rzuciła bohaterów prosto w dotąd nieodkryty świat amerykańskich osobliwców, pojawiło się mnóstwo pytań i wątków, a tym samym nowych sprzymierzeńców i wrogów.
Jacob wyrusza z misją, którą na łożu śmierci powierzył mu H – człowiek dysponujący ważnymi informacjami o sekretnym życiu dziadka Jacoba, Abe’a. Noor Pradesh, nowa w osobliwym świecie, ma bezpiecznie dotrzeć do kobiety znanej jako V. Wymieniona w przepowiadającym apokalipsę starym proroctwie Noor ucieka przed pościgiem. Od jej ocalenia zależy los całej osobliwości. Czas mija nieubłaganie, a nasi bohaterowie muszą rozwikłać wiele skomplikowanych zagadek.
Bohatersko zmagając się z wrogami, Jacob Portman wkracza na nieznane terytoria. „Konferencja ptaków” jest najnowszą częścią uwielbianej przez czytelników bestsellerowej serii o osobliwych dzieciach pani Peregrine.
Produkt dostępny
Wysyłamy w 48h
-
-34%29,79 zł
44,90 zł
-
-
-38%16,73 zł
26,90 zł -
-35%29,26 zł
44,90 zł -
-38%24,88 zł
39,90 zł
FREAK SHOW
Jacob powraca by wykonać misję powierzoną mu przez H i znów trafia na nieznane mu tereny, które będzie musiał odkryć. Tymczasem amerykańska posiadaczka osobliwych zdolności Noor stara się dotrzeć do niejakiej V i uciec przed tymi, którzy ją ściągają. Wkrótce losy obojga przetną się, ale czas ucieka, na bohaterów czeka wiele zagrożeń i zagadek, a od powodzenia misji zależeć będą losy osobliwości…
„Konferencja ptaków” to po prostu kolejna część serii „Osobliwy dom pani Peregrine” – inaczej nie da się tego ująć. Wygląda tak samo, jest tak samo napisana i nawet schemat samej opowieści i jej poprowadzenie są identyczne z tym, do czego przyzwyczaił nas Ransom Riggs. Znów trafiamy w sam środek akcji, znów bohaterowie muszą mierzyć się z niezwykłymi zagrożeniami i przeżywać przygody, znów pojawiają się kolejne osobliwości… Każdy to zna, ale także każdy fan po prostu tego chce i właśnie to dostaje, zaprezentowane na dobrym poziomie.
Od początku serii jednak to nie treść, a zdjęcia ją ilustrujące stanowiły największą atrakcję. Fabuła zdawała się jedynie ich uzupełnieniem. Riggs bowiem wygrzebał stare fotografie przedstawiające najróżniejsze dziwy i na tym osnuł swoją historię, dając ich anonimowym bohaterom całkiem nowe, niezwykłe życie – dosłownie zatrzymane w czasie. Szybko jednak podobnych zdjęć zaczynało mu brakować, serwował nam więc już równie stare, ale zdecydowanie mniej osobliwe fotki. I tak jest także w tym tomie. Co nie znaczy, że nie budują one klimatu, za jaki pokochaliśmy „Panią Peregrine”, bo ten jak zawsze jest udany.
A cała reszta? To kawał przyzwoitej literackiej roboty. Fabuła, jak i styl dostosowane są do oczekiwań nastoletniego odbiorcy, który chce by było lekko, szybko i dynamicznie. Czyta się to jednak bardzo przyjemnie, powieść ma wiele udanych scen i pomysłów, bywa też bardzo mile oldschoolowa, korzeniami mocno tkwiąc w nastroju pokazów cyrkowych spod szyldu freak show, a jej strony zaludniają sympatyczne postacie. Może i nie są one skrojone z psychologiczną głębią, ale chyba nikt na to nie liczył.
Wszystko to razem wzięte daje nam kolejną dobrą część dobrej serii. Serii o wiele bardziej udanej, niż można by sądzić po dość przeciętnym filmie Burtona. Warto poznać tak niniejszy tom – jeśli już znacie poprzednie części – jak i cały cykl – jeśli jeszcze go nie czytaliście.
Ponowne spotkanie z osobliwą społecznością
Pozycja ymbrynek jest coraz bardziej poddawana w wątpliwość, po tym, jak z więzienia ucieka grupa upiorów. To jest początkiem serii tajemniczych zniknięć unikalnych przedmiotów i porwań innych osobliwców. Gdy przyjaciele Jacoba odkryją przerażający plan zbiegów, zrobią wszystko by pokrzyżować im plany. Na szczęście do ich zespołu dołączyła nowa osoba, która wzbogaca grupę swoimi zdolnościami. Budzi też lekki niepokój, gdyż wisi nad nią przepowiednia, którą grupa Pani Peregrine nie do końca jest w stanie zinterpretować. Jaką rolę odegra Noor w walce pomiędzy wyznawcami Caula?
„Konferencja ptaków” to kolejny tom serii, którą kocham i wyczekuję kolejnych części. Podoba mi się styl autora, który tworzy dynamiczną akcję nie zanudzając czytelnika zbędnymi opisami. Mamy tutaj bardzo charakterystyczne postacie, które są silnymi indywidualistami, co czasem powoduje problemy z dojściem do porozumienia. Zupełnie jak w realnym świecie, czasem się spierają i sobie dogryzają. Jednak potrafią się zjednoczyć i troszczą się o siebie nawzajem, choć każdy okazuje to w inny sposób.
Książkę czyta się bardzo szybko, jednak nie wyjaśnia ona nam zbyt wiele. Jest raczej gruntem do kolejnej części, w której dojdzie do rozstrzygnięcia pomiędzy dobrem i złem.
Tak jak w części pierwszej miałam wrażenie, że historia jest specjalnie podciągnięta pod zdjęcia, które się w niej znalazły, tak w przypadku „Konferencji ptaków” to wrażenie znikło. Fotografii nie ma już tak dużo i doskonale obrazują opisywane sytuacje, miejsca czy postacie.
Jednak jest to seria, którą trzeba czytać po kolei, najlepiej nie robić sobie między poszczególnymi tomami zbyt dużej przerwy. Ja zaczynając część piątą miałam już nikłe wspomnienia z „Mapy dni”, dlatego trochę mi zajęło, zanim na nowo połapałam się w sytuacji w jakiej znaleźli się nasi przyjaciele.
Jest to naprawdę dobra seria dla młodzieży, a nawet dla dorosłych, którzy lubią książki pełne akcji, z masą fantastycznych postaci i bez zbędnych opisów