Mała książeczka o świętych
Mała książeczka o świętych

Mała książeczka o świętych

Wydawnictwo: JEDNOŚĆ
EAN: 9788379713769
Okładka: Twarda
Data wydania: 2017
Język: polski
Ilość stron: 192
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ
12.44
PLN
19,50 zł
12,44 zł
Oszczędzasz: 35% (7 zł)
Wyślemy w 36h
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł

Opis produktu

Wraz z wynalezieniem w 1837 r. przez Godefroya Engelmanna kolorowej litografii, powstają głównie, choć nie tylko, w wyspecjalizowanych drukarniach klasztornych tematyczne serie religijnych obrazków, które służą jako środek duchowego przekazu wśród dorosłych i dzieci. Niniejsze kieszonkowe wydanie książeczki o świętych stanowi taki właśnie szczególny zbiór dziewięćdziesięciu dwóch obrazków z przełomu XIX i XX stulecia, ukazujących portrety blisko stu osób wyniesionych na ołtarze. Niektóre z tych ilustracji to reprodukcje dzieł wielkich mistrzów malarstwa, a także motywów średniowiecznych czy secesyjnych. Każda z form jest dobra, by za pomocą jednej sceny przywołać historię z życia lub legendę o świętym, rozpoznawalnym dzięki odpowiedniej ikonografii i towarzyszącym mu atrybutom. I tak na przykład św. Wawrzyniec przedstawiony jest z rusztem, św. Tarsycjusz z hostią, św. Katarzyna z kołem do tortur, a św. Łucja ze swoimi oczami na tacy. Ten niezwykły albumik dedykowany świadkom Chrystusa – wykorzystujący obrazki wkładane ongiś doksiążeczek do nabożeństwa – to istny skarbczyk wiedzy o świętych, przypominający ich charyzmat,heroiczność cnót, przykład świętości oraz zasługi dla Kościoła. Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
  • przynosi niejako w pigułce istotne informacje dotyczące znanych i mniej znanych świętych
  • poprzez barwne litografie towarzyszące żywotom wybrańców Bożych, pozwala zapoznać się z właściwąim ikonografią, która ułatwia rozpoznanie danego męczennika, wyznawcy bądź założyciela zakonu
  • artystyczna oprawa i poręczny format albumiku sprawiają, że może on być atrakcyjnym prezentem,wręczanym przy różnych okazjach.

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.