Uwolniona. Jak wykształcenie odmieniło moje życie
Uwolniona. Jak wykształcenie odmieniło moje życie

Uwolniona. Jak wykształcenie odmieniło moje życie

Wydawnictwo: CZARNA OWCA
EAN: 9788380155220
Okładka: miękka ze skrzydełka
Data wydania: 2019
Język: pl
Ilość stron: 448
Wydawnictwo: CZARNA OWCA
28.80
PLN
36,13 zł
28,80 zł
Oszczędzasz: 20% (7 zł)
Wyślemy w 36h
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł

Opis produktu

Numer jeden w kategorii Autobiografia według użytkowników portalu Goodreads.

 

Książka, która pokonała głośne Becoming Michelle Obamy.

 

Według Billa Gatesa, jedna z pięciu najlepszych książek 2018 roku.

 

We wspomnieniach zatytułowanych Uwolniona autorka opowiada historię wręcz magiczną. Tym z nas, dla których edukacja jest czymś oczywistym, trudno nawet sobie wyobrazić, ile poświęceń wymagało od Westover to, co osiągnęła. W inspirujący i wyjątkowy sposób przypomina nam ona, czym jest i czym powinna być dzisiaj edukacja.

 

Tara Westover urodziła się w górach Idaho, w rodzinie mormonów. Po raz pierwszy przekroczyła próg szkoły w wieku siedemnastu lat. Publiczna edukacja była jedną z wielu rzeczy, w stosunku do których był sceptyczny jej fanatycznie religijny ojciec. Gdy w domu rodzinnym pojawiła się przemoc, nie było nikogo, kto mógłby zainterweniować. Punktem zwrotnym dla dziewczyny okazał się moment, kiedy jeden z braci dostał się do college'u. Tara postanowiła pójść w jego ślady. Pragnienie wiedzy zmieniło jej życie, zaprowadziło za ocean i na inny kontynent, na Harvard i Cambridge. Dopiero wtedy zaczęła się zastanawiać, czy nie wyjechała zbyt daleko i czy istnieje jeszcze dla niej droga powrotna do domu.

 

„Niesamowita, prawdziwie inspirująca opowieść. Książka z rodzaju tych, które wszystkim się spodobają. Jest nawet lepsza niż mówią" - Bill Gates.

 

„Chwytająca za serce (...) piękne świadectwo tego, jak edukacja otwiera oczy i zmienia ludzkie życie" - Amy Chua, „The New York Times Book Review",

 

Uznana za jedną z najlepszych książek roku przez m.in.: „The Washington Post", „The Guardian", „The Economist", „Financial Times", „New York Post", „Time".

 

 

Tara Westover jest amerykańską pisarką mieszkającą w Wielkiej Brytanii. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Birgham Young University, a następnie otrzymała stypendium Gates Cambridge. W 2009 roku w Trinity College w Cambridge zdobyła stopień magistra, a w 2010 studiowała na Uniwersytecie Harvarda. Następnie wróciła do Cambridge, gdzie w 2014 roku obroniła doktorat z historii. W swoim debiucie literackim, Zakazanej edukacji, opisała wychowanie w tradycyjnej mormońskiej rodzinie i karierę akademicką.

Recenzje

Średnia ocena: 4
Łącznie oddano głosów: 1
Data ostatniej: 2020-07-03 09:05:40

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.