Informacja
Wszystkie kategorie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie

Park Jurajski

Czy mam tu jakiś fanów dinozaurów??? Czytaliście Park Jurajski?

Dla mnie Park Jurajski to swego rodzaju spełnienie dziecięcych marzeń! Uwielbiam dinozaury i uwielbiałam je jako dziecko. Filmy z tej serii oglądałam dziesiątki razy i bardzo późno dowiedziałam się, że istnieje książka. I, że książka była wcześniej! Teraz dzięki @merlin.pl miałam okazję ją przeczytać I moim zdaniem – było warto❤️ Bo książka była świetna???

Słowem wstępu – Alan Grant i Ellie Sattler, wybitni naukowcy, na zaproszenie Johna Hammonda, ekscentrycznego milionera, udają się na wyspę Isla Nublar. Ma na niej powstać wielki par rozrywki związany z dinozaurami. Naukowcy, oraz prawnik i matematyk, nie biorą pod uwagę tego z jakim rozmachem został zrobiony park. Jednocześnie na zlokalizowanej obok Kostaryce dochodzi do dziwnych ataków małych jaszczurek. Te dwie pozornie różne sprawy okazują się być ze sobą mocno związane. Bardzo szybko Alan i Ellie przekonują się o potędze Hammonda i firmy inGen. Ich park miał być jedyny w swoim rodzaju. Wybitny. I był. W końcu tylko im udało się przywrócić do życia dinozaury???

Czytając o Parku Jurajskim mam wrażenie, że czytam o upadku człowieka. Chcieliśmy dostosować naturę do swoich potrzeb, gardziliśmy nią, wykorzystywaliśmy, zapominając, że to ona była tu przed nami. I będzie długo po nas. To nasza pycha doprowadziła do wydarzeń z Isla Nublar. Nie brak wyobraźni, niewiedza, czy głupota, a właśnie pycha i przekonanie, że jako człowiek panujemy nad przyrodą i naturą. Dla mnie Park Jurajski to bardzo prorocza książka o tym, co może się z nami stać jeśli będziemy zbyt mocno wierzyć we własną nieomylność i siłę. Jeśli, jako gatunek, nie nauczymy się pokory i odpuszczania skończymy jak bohaterowie tej książki???

 

Link: https://www.instagram.com/p/ChjZJ45sYHl/

Recenzja przygotowana dla Merlin.pl. 
Autor: @mrs_bookies

Copyright 2022 by merlin.pl All right reserved