Świat chemii
Świat chemii

Świat chemii

Podręcznik do 1 gimnazjum
EAN: 9788302150951
Okładka: Miękka
Data wydania: 2015
Język: polski
Ilość stron: 224
Wydawnictwo: ZAMKOR
25.13
PLN
29,60 zł
25,13 zł
Oszczędzasz: 13% (4 zł)
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
książka niedostępna

Opis produktu

Podręcznik składa się z trzech części:

  •  podstaw chemii obejmujących budowę materii, jej rodzaje i oddziaływania, których efektem są wiązania i reakcje chemiczne, a także substancje chemiczne obecne w atmosferze i hydrosferze,
  • części poświęconej związkom chemicznym: kwasom, zasadom i solom zawartym w litosferze,
  • oraz części opisującej substancje, od których pochodzą związki o skomplikowanej budowie tworzące biosferę.

Podręcznik wskazuje możliwości pozyskiwania dodatkowej wiedzy, proponuje wiele doświadczeń, w tym również doświadczenia do wykonania przez uczniów w domu. Dzięki temu pozwala kształcić umiejętności praktyczne.

Każda część podręcznika została podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.

  • Graficzne wprowadzenie, które ma zainteresować materiałem omawianym w danym dziale.
  • Część główna tematu jest podzielona na krótkie fragmenty, które rozpoczynają się pytaniem. Temat jest ilustrowany schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych. Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć. Na końcu każdego z tematów pod hasłem: Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz znajdują się pytania i zadania służące zbadaniu zrozumienia przez ucznia omawianego w tekście problemu. Pod hasłem Dowiedz się więcej znajdują się pytania i polecenia prowokujące do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.
  • Domowe laboratorium zawiera propozycję prostych eksperymentów, które UCZEŃ możne wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście PO UZYSKANIU ZGODY RODZICÓW!
  • Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że... z dziedziny ekologii, historii chemii, jej zastosowań mają zainteresować i sprowokować do poszukiwania dodatkowych informacji.
  • Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę, w myśl hasła repetitio est mater studiorum, czyli z języka łacińskiego powtarzanie jest matką wiedzy.
  • Test wyboru pod hasłem Sprawdź się składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika). Rozwiązanie go pozwala uczniowi dokonać samooceny przed sprawdzianem.
  • Wprawki egzaminacyjne zawierają zadania sprawdzające kolejne punkty podstawy programowej. Nie dotyczą one zagadnień omawianych jedynie w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniej zdobytych wiadomości i umiejętności.

Na zakończenie każdej z części podręcznika zamieszczono Test końcowy. 

Inne tego autora:

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.