Świat chemii. Podręcznik do 3 gimnazjum
Świat chemii. Podręcznik do 3 gimnazjum

Świat chemii. Podręcznik do 3 gimnazjum

EAN: 9788302164446
Data wydania: 2017
Język: polski
Wydawnictwo: ZAMKOR
24.54
PLN
28,00 zł
24,54 zł
Oszczędzasz: 12% (3 zł)
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
książka niedostępna

Opis produktu

Część 3. podręcznika Świat chemii jest poświęcona związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym.

W podręczniku zaproponowano wiele doświadczeń, w tym również doświadczenia do wykonania przez uczniów w domu. Dzięki temu uczeń kształci umiejętności praktyczne. Treść podręcznika jest podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.
 • Graficzne wprowadzenie ma zainteresować materiałem omawianym w dziale.
 • Część główna tematu została podzielona na krótkie fragmenty, rozpoczynające się pytaniem. Temat jest ilustrowany schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych.
 • Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć.
 • Na końcu każdego z tematów pod hasłem Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz znajdują się pytania i zadania służące zbadaniu, w jakim stopniu uczeń zrozumiał omawiany w tekście problem.
 • Pod hasłem Dowiedz się więcej zamieszczono pytania i polecenia zachęcające do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.
 • Domowe laboratorium zawiera propozycję prostych eksperymentów, które uczeń może wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście po uzyskaniu zgody rodziców.
 • Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że… z dziedziny ekologii, historii chemii i jej zastosowań mają zainteresować i skłonić do poszukiwania dodatkowych informacji.
 • Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę, w myśl łacińskiej sentencji repetitio est mater studiorum (powtarzanie jest matką wiedzy).
 • Test wyboru pod hasłem Sprawdź się składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika). Rozwiązanie go pozwala uczniowi dokonać samooceny przed sprawdzianem.
 • Wprawki egzaminacyjne zawierają zadania sprawdzające opanowanie wiadomości i umiejętności z kolejnych punktów podstawy programowej. Nie dotyczą one zagadnień omawianych jedynie w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniejszych tematów.
 • Podsumowanie wiedzy to graficzne przypomnienie wiadomości od początku nauki chemii. Zawiera również blok zadań Sprawdź się na koniec gimnazjum. W jego skład wchodzą test oraz trzy zestawy zadań, które mają na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności zdobytych od początku nauki chemii.
 • Doświadczenia, które należy zobaczyć to zestawienie wszystkich eksperymentów do przeprowadzenia, które są zalecane w myśl podstawy programowej.

Inne tego autora:

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.