Live
Live

Live

Wydawnictwo: SOLITON
EAN: 5901571092195
Okładka: nieaktywna Twarda
Data wydania: 2012
Wydawnictwo: SOLITON
30.36
PLN
33,50 zł
30,36 zł
Oszczędzasz: 8% (3 zł)
Wyślemy w 36h
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł

Opis produktu

Jeśli ktoś może zrobić przewrót w muzyce szantowej, to na pewno oni! Zespół EKT Gdynia wydaje nową płytę – „EKT Gdynia – Live”, na której znajdą się ich największe przeboje, śpiewane na żywo w Studiu Radia Gdańsk.

Zespół EKT Gdynia to grupa z prawie 20-letnią tradycją - zabawy, uśmiechu i dobrej muzyki! Nazwa zespołu powstała od miejsca, w którym zaczynał – Ogólnopolskim Elitarnym Klubie Turystycznym „Do Baru”, który znajduje się w Gdyni. I chociaż tylko jeden z muzyków (nota bene lider zespołu, autor większości tekstów i muzyki – charyzmatyczny Jan Wydra) wciąż mieszka i pracuje w Gdyni, zespół pozostaje wierny swoim inspiracjom oraz muzyce żeglarskiej i turystycznej.

Jednak ich najbardziej charakterystyczną i niezmienną cechą jest duża dawka energii, którą serwują na koncertach oraz wielkie poczucie humoru na każdym kroku (włącznie z ich stroną internetową - https://ekt.kn.pl/, na której można znaleźć wiele anegdotek o członkach zespołu i jego historii).

Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, ale od kilkunastu lat obok Jacka Fimiaka (perkusisty, który nagrał z nami pierwszą kasetę i już został) na scenę wychodzą także: Kamil Szewczyk (gitara basowa od kwietnia 2009) i Krzysiek Kowalewski (gitara). Od kilkunastu lat managerem zespołu jest Marek "Remik" Remiszewski.

W zespole grali: Józef Elimer, Leszek "Młody" Wydra, Waldek "De Gener" Iłowski, Olek Rzepczyński, Mariusz Borkowski, Józek Kaniecki, Krzysztof "Johnson, Jurkiel" Jurkiewicz, Krzysztof Szmigiero, Adam Marszałkowski, .Adam Tyszkiewicz, Marcin Sauter, a czasami grywają: Piotr "Chypis" Pachulski, Marcin Ritter.

EKT Gdynia to zespół nagradzany na wszystkich liczących się festiwalach w Polsce.

01 Ballada na złe drogi

02 Ballada o żeglarzu

03 Byłem głupi

04 Dwie drogi

05 Gdyby

06 Ja stawiam

07 Miła

08 Stary bryg

09 Kubański szlak

10 Morze, moje morze

11 Niepoprawny gość

12 Nie sprzedawajcie swych marzeń

13 Piwko w kufelku

14 Piosenka dla mojej dziewczyny

15 Hiszpanskie dziewczyny

16 Stary album

17 Czy Wiało

19 Koszerka


Gatunek: SZANTY, Rok wydania: 2012, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Dźwięk: STEREO, Kraj: Polska, Wykonawca: EKT GDYNIA, Wydawca: SOLITON

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.