Pokaż:
sortuj według:
Pokaż/ukryj filtry

Wydawnictwo Od Deski Do Deski to jedno z najmłodszych wydawnictw w Polsce. Oficyna została założona przez Tomasza Sekielskiego, dla którego impulsem do tej decyzji okazała się ponowna lektura książki Trumana Capote Z zimną krwią. Powieść ta jest historią opartą na prawdziwych wydarzeniach, ale nie jest ich szczegółowym zapisem. Ten zabieg, polegający na tworzeniu swobodnej historii na podstawie prawdziwych faktów zainspirował Tomasz Sekielski.

Dziennikarz założył wydawnictwo, a wraz z nim pierwszą wydawniczą serią Na F/aktach, w ramach której ukazała się m.in. Inna Dusza Łukasza Orbitowskiego, nagrodzona w 2016 roku Paszportem Polityki.

Innymi seriami wydawnictwa są: Rysopisy, czyli biografie ważnych osób, Nie/zwykłe rozmowy, czyli wywiady z interesującymi ludźmi. Od Deski Do Deski to także powieści obyczajowe. Pierwszą książką z tego gatunku wydaną przez wydawnictwo był Witraż Agnieszki Korzeniewskiej. Wydawnictwo Tomasza Sekielskiego wydaje też książki dla dzieci w tym Lilka i Spółka autorstwa Magdaleny Witkiewicz.

Tomasz Sekielski jest w zswoim wydawnictwem także autorem. Nakładem Od Deski Do Deski jego autorstwa ukazał się kryminał Zapach suszy.