Informacja
Wszystkie kategorie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie

Finaliści Nagrody Bookera 2022!

W tym tygodniu, 6 września, poznaliśmy szczęśliwą szóstkę finalistów Nagrody Bookera roku 2022, którą to ogłosiła Dyrektor Fundacji Booker Prize, Gaby Wood. Oficjalnego zwycięzcę poznamy dopiero 17 października bieżącego roku!

Warto dodać, że wśród nominowanych książek znalazła się książka wydana w języku polskim, chociaż nie znalazła się ona w finałowej szóstce, która wygląda następująco:

NoViolet Bulawayo (Zimbabwe) – Glory

Percival Everett (USA) – The Trees

Alan Garner (Wielka Brytania) – Treacle Walker

Shehan Karinatilaka (Sri Lanka) – The Seven Moons of Maali Almeida

Claire Keegan (Irlandia) – Small Things Like These

Elizabeth Strout (USA) – William

 

Nagroda Booktera jest jedną z bardziej prestiżowych międzynarodowych nagród literackich, która od końca lat 60. XX wieku, przyznawana jest autorom i autorkom najlepszych powieści napisanych w języku angielskich. Warunkiem jest także to, że zakwalifikowane tytuły muszą być fikcją literacką.

Jak wiadomo, tylko jedna osoba ma szansę na zgarnięcie nagrody. 17 października w Roundhouse poznamy, kto zdobędzie jedną z najważniejszych nagród literackich w roku 2022!

Od razu warto też wspomnieć, że większość z nominowanych tytułów nie ukazała się jeszcze w języku polskim – jedynie „William” Elizabeth Strout został wydany nakładem Wydawnictwa Wielka Litera – a my już teraz zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją!

Copyright 2022 by merlin.pl All right reserved