W pogoni za nowoczesnością. Wybrane aspekty tworzenia i wprowadzania zmian
W pogoni za nowoczesnością. Wybrane aspekty tworzenia i wprowadzania zmian

W pogoni za nowoczesnością. Wybrane aspekty tworzenia i wprowadzania zmian

EAN: 978-83-7285-437-7
Okładka: Miękka
Data wydania: 2009
Język: polski
Ilość stron: 235
Wydawnictwo: TNOiK – Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania. „Dom Organizatora”
37.42
PLN
37,42 zł
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
książka niedostępna

Opis produktu

Niniejsza książka powstawała w związku z wykładami prowadzonymi przez autora dla doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych na temat zarządzania zmianami i przewidywania przyszłości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłady te w wymiarze zaledwie kilkunastogodzinnym, przy stosunkowo szerokim zakresie tematycznym, musiały z natury rzeczy być bardzo zwięzłe.

Rozdział pierwszy, mający charakter definicyjny, najczęściej nawiązujący do wcześniejszych opracowań autora, co było nie do uniknięcia, gdyż ma on ogólny, wprowadzający charakter, którego nie można było jednak uniknąć, aby rozważania te nie sprawiały wrażenia zawieszonych w próżni, zwłaszcza u tych czytelników, którzy nie zetkneli się dotąd bliżej z problematyką innowacyjności.

Rozdział drugi, skupia uwagę czytelnika na możliwościach przewidywania przyszłości, co jest jednym z najważniejszych wyzwań dla menedżera.

Rozdział trzeci, jest rozdziałem najtrudniejszym. Wykorzystano w nim, wzbogacone o późniejsze doświadczenia, przemyślenia autora niniejszej książki z okresu, gdy był jeszcze młodym pracownikiem naukowym.

Ostatni - czwarty rozdział książki, poświęcony jest zarządzaniu projektami, jako działalności tworzącej podwaliny istotnych, niebanalnych zmian w technice, a więc obarczonej ryzykiem, ale dającej też możliwość wykorzystania pojawiających się sposobności i zdobycia przewagi konkurencyjnej.

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.